Venkovní parapet - OHÝBANÝ HLINÍKOVÝ


Ohýbaný hliníkavý parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu. Plně jej nahrazuje nejen esteticky ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností.

Povrch ohýbaného hliníkového parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.

Venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách
- RAL - 9016 bílá
- RAL - 8019 tmavě hnědá

Boční plastové krytky v základních barvách parapetu
Možnost nástřiku parapetu v jakékoliv barvě RAL.

Upozornění:

Pokud si vyberete nestandardní barvu parapetu a budete jej chtít nalakovat, musíte skonzultovat barevné sladění s našim pracovníkem, který vám řekne, jestli takový dekor seženeme v PVC krytkách, v čepičkách na šroubky nebo v H spojkách, popřípadě jaké alternativy existují !!!

Nákres:

Rozměry:

délka: 6.000 mm
hloubka (šířka): 90-400 mm
s: 0,8 mm
výška nosu: 40 mm

Materiál:
slitina Almg3

Zaměření:

Rozměr délky venkovního parapetu včetně krytek by měl být minimálně shodný s rozměrem rámu okna. Čistý výrobní rozměr délky venkovního parapetu je o 8-10 mm kratší z důvodu tepelné roztažnosti parapetu. V případě použití hliníkové krytky je pro zajištění dilatace parapetu vhodné do drážky v krytce nanést silikonový transparentní tmel - neutral a krytku od ostění podpěnit PUR pěnou.

Při omítnutí venkovní špalety musí špaleta lícovat s vnitřní hranou krytky. Jelikož je nepřípustné aby byly boční krytky osazeny na parapet pod jiným úhlem než 90o, nesmí být venkovní špaleta rozevřena.

Hloubku (šířku) venkovního parapetu volíme obvykle s ohledem na dostatečnou vzdálenost odkapu stékající vody od fasády. Rozměr měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna po hranu omítnuté špalety a vždy připočteme vzdálenost odkapu minimálně 40-60 mm (s dodržením daných šířek).